Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE 1: Konu

İşbu Sözleşmenin konusu, ALICI’nın, SATICI’ya ait www.kayaca.com İnternet Sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürün veya ürünlerin, satışı ve teslimatı ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanunun 48 ve 84’üncü maddelerine istinaden, 27 Kasım 2014 tarih ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin tespit edilmesidir.

MADDE 2: Taraflar

SATICI:

Adı Soyadı                     : Halil KAYA

Ünvanı                           : KAYALAR GİYİM

Adresi                            : Yıldırım Mah. Cumhuriyet Cad. No.2 KARESİ / BALIKESİR

Telefon                          : 0-266-239 84 66

Faks                              : 0-266-239 84 66

Web Adresi                   : www.kayaca.com

E-Posta Adresi             : info@kayaca.com

Ürün İade Adresi          : Yıldırım Mah. Cumhuriyet Cad. No.2 KARESİ / BALIKESİR

Vergi Dairesi-TC. No.  : Karesi Vergi Dairesi – 201 404 975 46

Ticaret Sicil No.           : 9712

 

ALICI:

Adı Soyadı                     :

Adresi                            :

Telefon                          :

E-Posta Adresi              :

 

MADDE 3: Sözleşme konusu ürün veya ürünler

AÇIKLAMA

AD.

Fiyatı (KDV Dahil)

Ara Toplam

 

 

 

………………………… TL.

 

 

 

………………………… TL.

 

 

 

………………………… TL.

Kargo Bedeli

 

 

………………………… TL.

Ödeme Şekli

Kredi Kartı tek çekim veya taksit veya Havale veya EFT veya Kapıda ödeme veya kapıda taksitli ödeme

Vade Farkı

………………………… TL.

Toplam KDV Dahil

………………………… TL.

Teslimat Şekli

Kargo veya Mağazada teslim

Ürün veya ürünlerin cinsi, miktarı, bedeli, ödeme şekli ve teslimat bilgileri yukarıdaki gibidir.

MADDE 4: Sözleşme tarihi

Satış ve satış sonrası süreci kapsayacak şekilde, işlemlere ait tarih aynı zamanda sözleşme tarihi olarak saptanır.

MADDE 5: Ürün veya ürünlerin teslimi, sözleşmenin ifa yeri ve teslimat şekli

Ürün veya ürünler, alıcının teslimini talep etmiş olduğu adresinde teslim edilecektir.

MADDE 6: Teslimatın sağlanması ve masrafları

Aksi belirtilmedikçe teslimat masrafları alıcıya aittir. Satıcı, web sitesinde, ilan ettiği rakamın üzerinde alışveriş yapanların teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını ya da kampanya dâhilinde ücretsiz teslimat yapacağını bildirmişse, teslimat masrafı satıcıya aittir. Teslimat, stokun müsait olması ve mal bedelinin satıcının hesabına geçmesinden sonra en kısa sürede yapılır. Satıcı, ürün veya ürünlerin siparişinden itibaren 4 (Dört) iş günü içinde teslim eder ve bu süre içinde yazılı bildirimle ek süre uzatım hakkını saklı tutar. Herhangi bir nedenle ürün veya ürünlerin bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, satıcı ürün veya ürünlerin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

MADDE 7: Alıcının beyan ve taahhütleri

Alıcı, sözleşme konusu ürün veya ürünlerin teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı ürün veya ürünlerin kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan ürün veya ürünlerin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Teslim aldıktan sonra ürün veya ürünlerin özenle korunması borcu, alıcıya aittir. Cayma hakkı kullanılacaksa ürün veya ürünler kullanılmamalıdır. Fatura iade edilmeli veya iade faturası düzenlenmelidir.

Ürün veya ürünlerin tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün veya ürünlerin bedelini satıcıya ödememesi halinde, alıcı kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürün veya ürünleri 3(Üç) iş günü içinde satıcıya göndermekle yükümlüdür. Bu takdirde teslimat giderleri alıcıya aittir.

MADDE 8: Satıcının beyan ve taahhütleri

Satıcı, sözleşme konusu ürün veya ürünlerin sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur. Sözleşme konusu ürün veya ürünlerin, alıcıdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden satıcı sorumlu tutulamaz. Satıcı, cayma beyanının kendisine ulaşmasından sonra 7 (Yedi) gün içinde ürün veya ürünlerin bedelini, varsa kıymetli evrakı iade eder. Mal/hizmeti 7 (yedi) gün içinde iade alır. Haklı gerekçelerle satıcı, sözleşmedeki ifa süresi dolmadan alıcıya eşit kalite ve fiyatta tedarik edebilir. Satıcı ürün veya ürünlerin ifasının imkânsızlaştığını düşünüyorsa, sözleşmenin ifa süresi dolmadan alıcıya bildirir. Ödenen bedel ve varsa belgeler 7 (Yedi) gün içinde iade edilir. Garanti belgesi ile satılan ürün veya ürünlerden ayıplı veya kusurlu olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için satıcıya gönderilebilir, bu takdirde teslimat giderleri satıcı tarafından karşılanacaktır.

MADDE 9: Sözleşmeye konu ürün veya ürünlerin özellikleri

Mal/hizmetin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi ve tüm vergiler dâhil satış bedeli www.kayaca.com web sitesindeki ürün veya ürünlerin tanıtım sayfasında yer alan bilgilerde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan faturada belirtildiği gibidir.

 

MADDE 10: Ürün veya ürünlerin peşin fiyatı

Ürün veya ürünlerin peşin fiyatı sipariş sonu mail atılan örnek fatura ve ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur.

MADDE 11: Vadeli fiyat

Ürün veya ürünlerin satış fiyatına yapılan vadeye göre fiyatı sipariş sonu mail atılan örnek fatura ve ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur.

 MADDE 12: Faiz

Her yıl Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin belirlediği faiz oranından ve her halde %30’dan fazla olamaz. Alıcı çalıştığı bankaya karşı sorumludur.

MADDE 13: Peşinat tutarı

Ürün veya ürünlerin peşinat tutarı sipariş sonu mail atılan örnek fatura ve ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur.

MADDE 14: Ödeme planı

Alıcının, kredi kartı ile ve taksitle alışveriş yapması durumunda siteden seçmiş olduğu taksit biçimi geçerlidir. Taksitlendirme işlemlerinde, alıcı ile kart sahibi banka arasında imzalanmış bulunan sözleşmenin ilgili hükümleri geçerlidir. Kredi kartı ödeme tarihi banka ile alıcı arasındaki sözleşme hükümlerince belirlenir. Alıcı, ayrıca bankanın gönderdiği hesap özetinden taksit sayısını ve ödemelerini takip edebilir

MADDE 15: Cayma hakkı

Alıcı, sözleşme konusu ürün veya ürünlerin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içinde cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanılması için aynı süre içinde satıcının müşteri hizmetlerine e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürün veya ürünlerin 15. madde hükümleri çerçevesinde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve www.kayaca.com internet sitesinde yayınlanmış olan ön bilgiler gereğince, kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya alıcıya teslim edilen ürün veya ürünlerin ilişkin fatura aslının iadesi veya iade faturası düzenlenmesi zorunludur. Cayma hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün veya ürünlerin bedeli alıcıya iade edilir ve 7 (Yedi) günlük süre içinde ürün veya ürünlerin iade alınır. Fatura aslı gönderilmezse alıcıya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen mal/hizmetin teslimat bedeli satıcı tarafından karşılanır.

MADDE 16: Cayma hakkı kullanılamayacak ürün veya ürünler

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürün veya ürünler; giyildiği ve kullanıldığı tespit edilen ürün veya ürünler, hızla bozulan ve son kullanma tarihi geçen ürün veya ürünler, tek kullanımlık ürün veya ürünler, hijyenik ürün veya ürünler, kopyalanabilir her türlü yazılım ve programlardır. Ayrıca, her türlü yazılım ve programların, Çeşitli medyaların (Dvd, Cd vb.), bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemelerin (toner, kartuş, şerit vb.) ile kozmetik malzemelerinde cayma hakkının kullanılabilmesi için ürün veya ürünlerin ambalajının açılmamış, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları şartı bulunmaktadır.

MADDE 17: Zarardan sorumluluk

Satıcı, malın tüketici ya da tüketicinin taşıyıcı dışında belirleyeceği üçüncü bir kişiye teslimine kadar oluşan kayıp ve hasarlardan sorumludur. Tüketicinin, satıcının belirlediği taşıyıcı dışında başka bir taşıyıcı ile malın gönderilmesini talep etmesi durumunda, malın ilgili taşıyıcıya tesliminden itibaren oluşabilecek kayıp ya da hasardan satıcı sorumlu değildir.

 

MADDE 18: Telefon kullanım ücreti

Kurulmuş olan sözleşmeye ilişkin olarak tüketicilerin iletişime geçebilmesi için satıcı veya sağlayıcı tarafından bir telefon hattı tahsis edilmesi durumunda, bu hat ile ilgili olarak satıcı veya sağlayıcı olağan ücret tarifesinden daha yüksek bir tarife seçemez.

MADDE 19: İlave ödemeler

Sözleşme kurulmadan önce, sözleşme yükümlülüğünden kaynaklanan ve üzerinde anlaşılmış esas bedel dışında herhangi bir ilave bedel talep edilebilmesi için tüketicinin açık onayının ayrıca alınması zorunludur. Tüketicinin açık onayı alınmadan ilave ödeme yükümlülüğü doğuran seçeneklerin kendiliğinden seçili olarak sunulmuş olmasından dolayı tüketici bir ödemede bulunmuş ise, satıcı veya sağlayıcı bu ödemelerin iadesini derhal yapmak zorundadır.

MADDE 20: Bilgilerin saklanması ve ispat yükümlülüğü

Satıcı veya sağlayıcı, bu Yönetmelik kapsamında düzenlenen cayma hakkı, bilgilendirme, teslimat ve diğer hususlardaki yükümlülüklerine dair her bir işleme ilişkin bilgi ve belgeyi üç yıl boyunca saklamak zorundadır.

Oluşturdukları sistem çerçevesinde, uzaktan iletişim araçlarını kullanmak veya kullandırmak suretiyle satıcı veya sağlayıcı adına mesafeli sözleşme kurulmasına aracılık edenler, bu Yönetmelikte yer alan hususlardan dolayı satıcı veya sağlayıcı ile yapılan işlemlere ilişkin kayıtları üç yıl boyunca tutmak ve istenilmesi halinde bu bilgileri ilgili kurum, kuruluş ve tüketicilere vermekle yükümlüdür. Satıcı veya sağlayıcı elektronik ortamda tüketiciye teslim edilen gayri maddi malların veya ifa edilen hizmetlerin ayıpsız olduğunu ispatla yükümlüdür.

MADDE 21: Temerrüt hali ve hukuki sonuçları

Alıcı, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini alıcıdan talep edebilir ve her koşulda alıcının borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, alıcı, borcun gecikmeli ifasından dolayı satıcının oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder.

MADDE 22: Yetkili mahkeme

İş bu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, belirtilen değer üstüne Tüketici Mahkemeleri; bulunamayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemeleri yetkilidir.